Detské matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/detske-matrace, ovplyvňujú ak váš spánok! Naozaj. Kým náš drobec spal na matraci po sesternici, ktorý, podotýkam, nebol absolútne opotrebovaný, sme s manželom spali v priemere asi tak o tri hodiny menej. Potom sme matrac vymenili a spíme, logicky, o tri hodiny viac.

Detail na malé bábätko, ktoré spí

Výmena matraca v našom prípade nebola vedomá z hľadiska toho, aby naše dieťa spalo lepšie. Nie, nie sme žiadni krkavčí rodičia, no my sme skutočne netušili, že nočné rošády nášho dieťaťa sú spôsobené práve matracom. Brali sme to ako úplne normálnu vec. Veď deti v noci vyvádzajú, je to úplne normálne. Nový matrac sme kúpili preto, lebo dieťa podrástlo a stará postieľka mu už nestačila v rámci veľkosti. Preto do novej postieľky musel prísť aj nový – väčší matrac. Hneď v prvú noc náš drobec spal ako zabitý. Úprimne, nechápali sme to. To sté sa zopakovalo aj druhú noc, tretie, štvrtú…. a tak ďalej. Raz sa nám stala menšia nehoda s pocikaním sa do postele a keďže som sa rozhodla matrac dokonale vydrhnúť, náš drobec musel jednu noc spať na starom matraci (nebol tak malý, aby mu z neho trčali nohy, ruky aj hlava). Opäť sme sa vrátili do starých koľají. Rev, plač, krik, spánok prerušovaný každé dve až tri hodiny. Proste hrôza!

Malé dievčatko v ružových šatách spí

Vtedy mi prvýkrát cvaklo, že by za týmto šialenstvom, ktoré sme zažívali pred výmenou matraca každý deň, teda každú noc, by mohlo byť skutočne spôsobené práve matracom. Moje https://cs.wiktionary.org/wiki/moje podozrenie sa mi potvrdilo vtedy, keď na nasledujúcu noc náš syn spal opäť v novej postieľke. Jeho aj náš spánok bol opäť pokojný, bez budenia, krku, plaču a neustáleho budenia sa.

Takže milé mamičky a oteckovia, ak by ste premýšľali nad tým, že na detskom matraci trochu ušetríte, prestaňte premýšľať, vezmite si nejaké nadčasy v práci a na matrac nešetrite ani euro. Myslím, že pokojný spánok celej rodiny je určite podstatnejší ako nejaké peniaze.