Dve slová – alkohol a diéta, to nikdy nešlo, nejde a nepôjde dokopy. Ak chudnete a zároveň dodržujete diétu, no kilečká vám nejdú dole, na vine bude pravdepodobne alkohol. To ten zapríčiňuje to, že ručička na váhe nejde dole. Myslíte, že keď si dáte len pohár vínka denne alebo 3-krát týždenne vám neublíži, však víno je zdravé. Áno je, ale keď zhadzujete tak vám určite nepomôže. O alkohole sa hovorí, že je metla ľudstva a nie len, čo sa týka rodiny, práce… ale platí to aj pri diéte – úplne vám ju zmietne. 

hlad

Ak sa vám bude dať, úplne ich odstráňte z vášho života, prípadne ich aspoň eliminujte. Môžete si myslieť, že ak si dáte o to menej jedla sa nič nestane, avšak pravdou je, že z alkoholu nedostanete potrebné živiny, vitamíny, minerály a energiu, ktorú potrebujete a dostanete len z jedla.

nápolje

Rozmýšľate nad tým, že kvôli čomu to tak je? Odpoveď je jednoduchá – alkohol veľmi spomaľuje prácu metabolizmu. Znamená to to, že ak strávite v posilňovni 2 hodiny, potíte krv a zároveň rozprúdite metabolizmus. No potom si idete s kamarátmi sadnúť na pivo, váš metabolizmus sa opäť spomalí a priberiete pokojne aj z toho jedného, či dvoch pív. Navyše alkohol posilňuje chuť na jedlo, tak sa vám môže stať, že po príchode domov pôjde na poľovačku do vašej chladničky.
Avšak nie so všetkým alkoholom to tak je. Samozrejme platí, že ho treba piť s veľkou mierou. Niektoré výskumy tvrdia, že víno môže pomôcť pri spaľovaní tukov. Ale platilo to len u žien. Avšak nie každé víno. Sladké víno, kokteily a ovocné pivá sú neuveriteľnou bombou kalórií pre náš organizmus. Pozor si dávajte aj pri tmavých pivách, či sladenom tvrdom alkohole. Naopak málo cukru obsahujú whisky, bourbony, gin alebo vodka. ˇÚplne najlepším variantom je biele víno, ktoré si nariedite s vodou. Môžete tak urobiť aj s červeným vínom alebo nealkoholickým nápojom.