Category Archives: Vzťahy


Ktoré vzťahy sú pre nás v živote naozaj dôležité?

Vzťah môže mať rôznu podobu. Vzťah k prírode, k zvieratám, ku knihám, k športu…k aktivitám rôzneho druhu. Áno, aj tie sú dôležité, no sú iba doplnkové, také ktoré náš život obohacujú a spríjemňujú. Tie najdôležitejšie sú pre nás tie k ostatným ľudom, nakoľko človek je tvor spoločenský a samotárstvo pre neho nie je prirodzené. Pod pojmom „vzťah“ si väčšina z nás predstaví fungovanie muža a ženy, vzťah partnerský alebo manželský. No vzťahy sú vo viacerých formách – či už vzťah partnerský, rodičovský, kamarátsky, pracovný, susedský…vzťahy sú všade okolo nás. Pokojne sa dajú rozdeliť do troch skupín: najbližšie, nevyhnutné a povrchné.

seniors-1505944_960_720

Slovom najbližšie by sa dali definovať vzťahy, ktoré nás paradoxne najčastejšie hnevajú, takže tušíte že hovorím o vzťahoch partnerských a rodičovských. Pretože partner, partnerka alebo potomkovia sú nášmu srdcu najbližšie, zdieľame s nimi spoločný život, spoločné radosti či starosti, sú to ľudia, bez ktorých by bol náš život neúplný. Do tejto kategória patria samozrejme aj rodičia, ľudia ktorí tu pre nás budú celý svoj život. A patria sem aj priatelia, tí najbližší a naozajstní, tí ktorých je len málo a vieme ich spočítať na prstoch jednej ruky.

photomontage-556809_960_720

Nevyhnutné vzťahy sú tie, ktoré udržiavame z rôznych dôvodov, najčastejšie sú to vzťahy pracovné alebo susedské. Sú to tie, bez ktorých si život vieme predstaviť, ale napriek tomu sú svojim spôsobom dôležité.

Povrchné sú všetky tie ostatné, formálne, ktoré udržiavame len na hranici nejakej slušnosti, prehodiť na ulici slovo so známym, v obchode alebo pri venčení psa, tie, ktoré nám skrátia chvíľu bez toho aby náš život ovplyvnili.

Každopádne je dobré ku každému vzťahu pristupovať s láskou, s úctou, slušnosťou a úsmevom na tvári, nakoľko platí že život máme len jeden, a na hnev, negatívne emócie alebo vytváranie dusnej atmosféry nemáme čas. A ten čas, ktorý premrháme takto nám už nikdy nikto nevráti, tak prečo sa on oberať 🙂

, 18. 10. 2021. Category: Vzťahy.

Ako rozpoznať kvalitné elektróny

Hliníkové disky, alebo laicky povedané elektróny, patria k tým drahším položkám. Na oplátku však získate neopakovateľný výzor vášho auta a taktiež lepšie kvalitatívne vlastnosti. Aby ste však nevyhadzovali peniaze von oknom, mali by ste vedieť ako zaručene rozpoznať kvalitné kúsky od tých, ktoré vydržia jednu sezónu, či dokonca poškodia váš automobil. Ak patríte k znalým motoristom, výber hliníkových diskov pre vás určite nebude problémom. Medzi nami sú však aj takí, ktorí sa v tejto téme príliš nevyznajú. Ak k nim patríte, nemusíte sa ničoho obávať. V nasledujúcich riadkoch si všetko vysvetlíme veľmi jednoduchou a ľudskou rečou, ktorú pochopia aj úplní laici.

Čierne auto so striebornými elektrónmi

Značka KBA, rovná sa záruka kvality

Na trhu nájdete množstvo značiek od rôznych výrobcov. Aj pre tých znalejších, preto môže byť niekedy problém sa zorientovať. Našťastie existuje jedna veľmi jednoduchá pomôcka. Pri kúpe diskov si vždy všímajte, či sa priamo na nich nachádza označenie, respektíve značka KBA. Takéto disky totiž prešli kontrolou v nemeckej skúšobni TUV. To v preklade znamená, že ide o kvalitný produkt, ktorý dostal schválenie pre používanie na európskych cestách.

Ak si budete disky vyberať cez internetový obchod, samozrejme že si túto značku na nich nemôžete pozrieť. Väčšinou je však tento údaj uvedený v popise produktu. Táto informácia je vo väčšine prípadov uvádzaná ako certifikát TUV.

veterán

Nekvalitné disky a zákon

To, či budete používať naozaj kvalitné hliníkové disky, alebo budete chcieť ušetriť a siahnete po lacných značkách, je len na vás. Zákon ich používanie totiž nijako neupravuje. Ak by vás teda aj zastavila policajná hliadka, za nekvalitné disky vás nemôže sankcionovať žiadnym spôsobom. Je však potrebné si uvedomiť, že disky pripíname priamo na kolesá, ktoré sú pre bezpečnosť jednou z najdôležitejších súčastí automobilu. Preto zbytočne neriskujte a kupujte naozaj kvalitné hliníkové disky od najdisky.

, 21. 5. 2019. Category: Vzťahy.

Dajte na dobrú radu

Viete, ktorá miestnosť v dome je tá úplne najdôležitejšia? Keby sme sa spýtali desiatich ľudí, sme si takmer istí, že každý z nich by povedal niečo úplne iné. Niekto by si myslel, že najdôležitejšia je spálňa, iný že obývačka a ďalší, https://www.zlavadna.sk/cestovanie/oblubene-pobyty/dalsi-vikend-volne že kúpeľňa či pracovňa. Sto ľudí, sto chutí, tak sa hovorí a určite je na tom aj niečo pravdy. No čo si myslíte vy? Alebo si myslíte, že každá miestnosť má svoje špecifické postavenie a svoju funkciu v domácnosti? Ak si to vážne myslíte, tak s vami nemôžeme nič iné, iba súhlasiť, pretože toto je naozaj pravda. Nech si myslíte, čo len chcete, faktom zostáva, že naozaj všetko má svoju osobitú funkciu.

kuchyně

Preto, keď zariaďujete dom, mali by ste sa osobitne venovať každej miestnosti. Mali by ste myslieť na to, že je dôležité, aby ste žiadnu z miestností nepodcenili. Predsa len, je len na vás, ako sa vlastne zachováte, no od toho závisí, ako sa budete v danej miestnosti cítiť. Ak vám môžeme poradiť, tak príjmite radu aj od ostatných obyvateľov vášho domova. Keď vám vaša manželka povie, že by chcela sklenené zásteny do kuchyne, urobte všetko preto, aby ich tam mala. Musíte predsa uznať, že vo vašej rodine je ona tá, ktorá varí.

kuchyň

A ako človek, ktorý sa stará o to, čo budete mať na stole, má právo zariadiť si miestnosť, kde sa všetky tie chutné jedlá pripravujú, tým si buďte istý. Je síce pravdou, že vy sa snažíte do všetkého vniesť kúsok seba, ale niekedy je to skôr na škodu, hlavne vtedy, keď sa do niečoho absolútne nerozumiete. Keď viete priznať, že sa do všetkého nerozumiete a že máte svoje chyby a nie ste vševedúci, bude sa vám pracovať oveľa lepšie. Hlavne preto, že vás v práci nebude brzdiť vaše ego, ktoré sa stáva prekážkou takmer pre nás všetkých a nezáleží na tom, kde pracujeme a ani na čom pracujeme. Určite viete, čo je naozaj dôležité. Snažte sa a nesklamte sám seba.

, 6. 1. 2018. Category: Vzťahy.