Keď sa to tak vezme, každého človeka za život prekvapí desiatka, vlastne stovka problémov. S tými menšími sa vlastne stretneme každý deň. Vždy je tu ale niečo, čo nás naopak robí šťastnými. Existujú dobré aj zlé veci a na nás predovšetkým je, aby sme sa orientovali hlavne na tie dobré, respektíve na tie, z ktorých máme radosť.

Bez servítky na ústach povedzme, že k radostným veciam, ktoré život prináša, je mať partnera/ku a užívať si s ňou intímne chvíle. Sex.

medvedi, sex

Cítime sa pri ňom ako aj po ňom veľmi dobre, regenerovane, je to jedna z vecí, pri ktorej dokáže ísť všetko ostatné bokom a dokážeme si užívať prítomný okamih. Ale skutočne to dokážeme?

Pretože akoby problémov nebolo málo, pomerne veľké percento mužov zažíva problémy s erekciou. Je to nepríjemné hlavne vtedy, ak sa opakujú a my už dlhší čas máme slabú erekciu. Alebo žiadnu. Každopádne milostný vzťah je v ohrození, rovnako tak aj jeden z prirodzených pocitov slasti.

Riešením následne zvyknú byť lieky na erekciu, či už tie na lekársky predpis alebo zakúpené generiká z internetu. Zabúdať by sme však nemali ani na zmenu životosprávy a uvedomiť si, že niečo v našom zabehnutom životnom štýle nám možno škodí. Stres a nervozita z niečoho konkrétneho? Cigarety, nedostatok pohybu, nadváha? Faktorov je veľa a u každého je pravdepodobne príčina iná, na tú musíte prísť najlepšie vy sám alebo váš lekár.

drevený predmet, sex

Poruchy erekcie môžu byť následkom psychických, hormonálnych alebo organických faktorov.

Nikdy nemusí byť neskoro hľadať vhodné riešenie. Rovnako je ale dôležité nájsť príčiny, aby sme sa im vedeli vyhnúť a udržiavať tak náš sexuálny život v zdravej rovine. Ako sa vraví, zdravie máme iba jedno a platí to aj pre zdravie sexuálne. Príčinou úbytku testosterónu, zníženého libida alebo priamo erektilnej dysfunkcie rozhodne nemusí byť len vyšší vek, ako skôr pôsobenie škodlivých faktorov, ktoré sa na nás počas života lepia.