Veľa z nás sa trápi, že naše vlasy nevyzerajú tak ako z reklamy na šampóny, krásne lesklé a dlhé. Práve kvôli tomu často používame obrovské množstvo produktov, ktoré však tento stav vôbec nevyriešia. Svoju korunu krásy môžete predĺžiť a vyživiť už za pár minút vďaka veciam z Vašej chladničky. Tu sú tri jednoduché masky, na ktoré nedám dopustiť. Verím, že sa ich rozhodnete vyskúšať a aj vy pocítite ich priaznivé účinky.

fénování.jpg
 
Potrebujete len zrelé avokádo. To si buď rozmixujte alebo roztlačte vidličkou na kašu. Následne si ho aplikujte na vlasy a pokožku. Výsledky budú viditeľné už po pol hodine, ale aby ste dosiahli maximálny efekt masku zmyte po dvoch hodinách. Pokiaľ nemáte avokádo môžete použiť rovnakým spôsobom aj banán. Avokádo obsahuje vitamíny A, B6, D a E, ktoré sú skvelé na predĺženie vlasov, taktiež pôsobí protizápalovo,  zaceľuje končeky a zabraňuje vypadávaniu. Banán je bohatý na vitamíny A, K a B, ktoré sú skvelé pre suché a poškodené vlasy.
 
Ďalšia maska sa skladá z bieleho jogurtu, medu, vajíčka a olivového oleja. Všetky tieto ingrediencie spolu pedantne zmiešajte, až kým sa čiastočne nespoja. Následne si ich na hodiny nechajte vo vlasoch pod kúpacou čiapkou alebo fóliou. Táto maska vám zaručí dokonale hydratovanú pokožku a žiarivo lesklé, zdravé vlasy. Taktiež je skvelým pomocníkom pri farbených vlasoch a polámaných, krehkých končekoch. Po použití masky si vlasy ešte umyte šampónom, najlepšie s prírodným zložením.

melíry.jpg
 
Pokiaľ sa Vám jedná hlavne o predĺženie vlasov tak rozhodne upriamte pozornosť práve na túto variantu. Na začiatok zmiešajte vaječné bielky s olivovým olejom. Môžete pridať aj nejaký Váš obľúbený vlasový olej, ktorý používate. Túto zmes rozmiešajte a na hodinu nechajte pôsobiť. Zmyte letnou vodou a prejdite na ďalší krok. Roztopený kokosový olej aplikujte na celú dĺžku vlasov, zabaľte ich do fólie a nechajte pôsobiť dve hodiny. Olej odstráňte z vlasov šampónom. Táto maska okrem intenzívnej hydratácie podporuje vlasový korienok a podporuje rast zdravých vlasov. Opakujte raz za 12 dní. Výsledky sa dostavia okamžite.