Krtkovanie je proces čistenia kanalizácie. Vykonáva sa pomocou elektromagnetickej pomôcky, ktorá sa nazýva “špirála”. Kanalizácia je súčasťou našej spoločnosti nachádza v každej domácnosti a taktiež vo verejných priestoroch. Využíva ju každý z nás. Ale, čo ak sa stene, že sa nám kanalizácie z nejakého dôvody upchá? Potom prichádza na rad proces, ktorí nazývame krtkovanie. Niekedy sa stáva, že sa sanitárne zariadenia, ako sú napríklad umývadla zvyknú upchať. Prečo sa tak vlastne deje? Príčinou môžu byť rôzne usadený alebo nečistoty, ktoré môžu upchať naše potrubie. V kúpeľniach môžu upchatie spôsobovať napríklad vlasy, rôzne nečistoty alebo nejaký menší papierový predmet.

Krtkovanie

V kuchynskom dreze sa najčastejší môžu upchať zvyšky jedla, ktoré následne vode nedovolia prechádzať vašim potrubím. Okrem vašich umývadiel sa môžu upchať aj zariadenia ako záchody, vane či sprchovacie kúty. Potrubia bývajú veľmi náchylné na rôzne nečistoty, preto ak sa v kanalizácii nahromadia rôzne usadeniny tak sa nám kanalizácia jednoducho upchá. Proces čistenia sa vykonáva tzv. špirálou, ako som už spomínal na začiatku. Každá špirála ma vymeniteľný nadstavec keďže potrubia bývajú dosť odlišne je, preto potrebný individuálny prístup. Takéto čistenie je nie len veľmi účinne, ale aj veľmi rýchle zvyčajne trvá do pol hodiny.

Krtkovanie

Ale, ako pri každej manuálnej práci tak aj pri tejto činnosti sa môže naskytnúť problém, ktorý nám našu prácu neplánovane predĺži. Špirála sa dokáže dostať aj na menej dostupné miesta. Taktiež dokáže preraziť aj tvrdšie usadeniny, ktoré vám upchali vaše potrubie. Po vyčistenie vašej kanalizácie môžete vaše sanitárne zariadenia opäť využívať. Čo sa týka čistenia vo väčších priestorov využíva sa na to vysokotlaková technika. Ktorá disponuje vašou silou a je, teda účinnejšia na rozsiahlejšie verejne a spoločenské priestory. Môže ísť o rôzne fabriky, firmy obchodného centra alebo nemocnice. Cena krtkovania je veľmi dostupná a nastavená tak, aby si tento proces čistenia mohol dovoliť praktický každý.