„Nadčasový materiál“, „nadčasový štýl interiéru“, to sú frázy, ktoré v magazínoch o bývaní znejú už ako klišé, hoci je pravda, že sklenené prvky a sklo si takéto označenie zaslúžia. Je zaujímavé, že nadčasovosť sa im pripisuje už pomerne veľa rokov, hoci takéto riešenia sú stále trendové a áno- pôsobia aj naďalej inovatívne, nadčasovo. Ak vravíme napríklad o sklenených schodoch alebo zábradliach, no akousi nestarnúcou stálicou sú v tejto kategórii sklenene dvere LMmont.sk.

dvere, sklenené dver

A keď si myslíte, že ide o prvok charakteristický napríklad pre kancelárske, administratívne a komerčné interiéry, máte pravdu, ale rovnako tak sa stávajú súčasťou dnešných domácností. Primárne modernejších domácností a takých, čo sa inšpirujú zaujímavými trendmi. Pretože práve štýl sklenených dverí do takýchto zaujímavých a moderných priestorov zapadne priam ideálne.

Nie sú však iba elegantné a estetické, ale takisto poskytujú aj funkčné vlastnosti- šetria miesto v priestore a umožňujú posuvné otváranie. Práve touto metódou sa toho priestoru v miestnosti ušetrí ešte viac, dvere sa budú posúvať do strán.

domáca kancelária

Využívajú sa ale aj za iným účelom, sú praktickým riešením v prípade rozdelenia priestorov s tým, že v nich túžite zachovať dostatok svetla, miesta a ľahkosti. Ide o to, že ťažké dvere z dreva rozdelenú miestnosť totálne izolujú- a to vrátane priestupu potrebného denného svetla. Miestnosť tak môže pôsobiť tmavo a nepríjemne stiesnene. Naopak so sklom bude mať miestnosť dostatok svetla, priestoru a bude tu príjemne vzdušné atmosféra, navyše s dobrou orientáciou v okolí.

  • Sklo prepúšťa svetlo a opticky zväčšuje.

Dizajn sklenených dverí bol a je na jednej strane obľúbený z dôvodu svojich estetických a štýlových vlastností, na druhej strane sa s ním však spájali pochybnosti z hľadiska lability a resp. pevnosti tohto materiálu.

  • Pri výrobe sa používa bezpečné kalené sklo, odolnejšie oproti tomu klasickému, aby ustálo aj prípadné slabšie nárazy.