Hliníkové disky, alebo laicky povedané elektróny, patria k tým drahším položkám. Na oplátku však získate neopakovateľný výzor vášho auta a taktiež lepšie kvalitatívne vlastnosti. Aby ste však nevyhadzovali peniaze von oknom, mali by ste vedieť ako zaručene rozpoznať kvalitné kúsky od tých, ktoré vydržia jednu sezónu, či dokonca poškodia váš automobil. Ak patríte k znalým motoristom, výber hliníkových diskov pre vás určite nebude problémom. Medzi nami sú však aj takí, ktorí sa v tejto téme príliš nevyznajú. Ak k nim patríte, nemusíte sa ničoho obávať. V nasledujúcich riadkoch si všetko vysvetlíme veľmi jednoduchou a ľudskou rečou, ktorú pochopia aj úplní laici.

Čierne auto so striebornými elektrónmi

Značka KBA, rovná sa záruka kvality

Na trhu nájdete množstvo značiek od rôznych výrobcov. Aj pre tých znalejších, preto môže byť niekedy problém sa zorientovať. Našťastie existuje jedna veľmi jednoduchá pomôcka. Pri kúpe diskov si vždy všímajte, či sa priamo na nich nachádza označenie, respektíve značka KBA. Takéto disky totiž prešli kontrolou v nemeckej skúšobni TUV. To v preklade znamená, že ide o kvalitný produkt, ktorý dostal schválenie pre používanie na európskych cestách.

Ak si budete disky vyberať cez internetový obchod, samozrejme že si túto značku na nich nemôžete pozrieť. Väčšinou je však tento údaj uvedený v popise produktu. Táto informácia je vo väčšine prípadov uvádzaná ako certifikát TUV.

veterán

Nekvalitné disky a zákon

To, či budete používať naozaj kvalitné hliníkové disky, alebo budete chcieť ušetriť a siahnete po lacných značkách, je len na vás. Zákon ich používanie totiž nijako neupravuje. Ak by vás teda aj zastavila policajná hliadka, za nekvalitné disky vás nemôže sankcionovať žiadnym spôsobom. Je však potrebné si uvedomiť, že disky pripíname priamo na kolesá, ktoré sú pre bezpečnosť jednou z najdôležitejších súčastí automobilu. Preto zbytočne neriskujte a kupujte naozaj kvalitné hliníkové disky od najdisky.