Vyklápacia prilba nemeckej značky Schuberth je medzi milovníkmi motocyklov dobre známa. Ide o prilbu, ktorú ocenia aj tí najväčší profesionáli. Medzi veľmi populárne modely patrí aj prilba Schuberth C3 Pro eres-racing.sk.
Model C3 Pro je vhodný vyslovene pre jazdcov, ktorý motorku využívajú na športové účely. Prvou vecou, ktorú jednoznačne oceníte, sú jej vylepšené aerodynamické vlastnosti. Hlavným rozdielom v porovnaní s predošlým modelom C3, je vylepšený zadný spojler. Vďaka nemu má táto prilba omnoho lepšiu prítlačnú silu, a to až o osem percent. Vďaka týmto zmenám, môžeme povedať, že prilba omnoho lepšie drží na hlave a je odolnejšia voči nárazom vzduchu pri rýchlej jazde.

helma se vzory

Užívatelia si pochvaľujú práve vlastnosti pri vysokých rýchlostiach. Niektoré prilby totiž zvyknú v tomto prípade na hlave lietať zo strany na stranu. Môžu za to najmä nárazy vzduchu, ktoré sú pri rýchlej jazde omnoho silnejšie. Ak teda svoju motorku používate iba na rekreačné účely, či pomalú jazdu po meste, bohužiaľ nebudete môcť vlastnosti tohto modelu oceniť naplno.

helma na motorce

Prilba je vyrobená zo špeciálne tvrdeného sklolaminátu.Tento materiál je na jednej strane dostatočne pevný a odolný, no na druhej aj ľahký. Preto sa nemusíte obávať nadmernej záťaži na svojej hlave, respektíve na vašom krku. Pre lepšiu predstavu o váhe tohto modelu, stredná veľkosť, teda číslo M, váži len o niečo viac ako kilo a pol. Ak ste už niekedy vyklápačku, navyše so slnečnou clonou nosili, tak určite viete, že pri tomto type prílb ide o naozaj pozoruhodne nízku váhu. Podobnú váhu majú aj všetky veľkosti od čísla XXS po číslo L. XL až XXXL modely, sú ťažšie len o niekoľko gramov. Pokiaľ chcete na prilbe nosiť aj bluetooth príslušenstvo, poprípade Go Pro kameru, musíte počítať s tým, že sa celková váha o niečo zvýši. Určite vás bude zaujímať aj vnútro prilby. To je pokryté polystyrénovou výplňou. Jej výhodou je najmä to, že sadne na každý tvar hlavy. Dá sa povedať, že sa jej dokonale prispôsobí.