Existujú stránky, na ktorých si každý z nás môže vytvoriť vlastný blog, alebo teda vlastnú stránku. Tam môže riešiť problematiku nejakých aktuálnych správ a tém, môže písať o vlastnom živote, svojich skúsenostiach, výletoch. Postupom času ak sa človeku tento projekt, blog, úspešne rozbehne, môže na ňom začať aj zarábať.
Veľa ľudí si pri tomto povie, že čo je to za robotu, veď to predsa môže robiť každý. No toto vôbec nie je pravda. Ako človek, ktorý chce písať články, musíte mať buď veľmi veľa skúseností, alebo bohatú fantáziu, aby ste dokázali písať tak, aby to ľudí zaujalo. Toto je hlavný bod celej tejto stránky. Kvalitné články. Pri tom treba však myslieť aj na to, že články treba písať pravidelne, takže ak sa ocitnete bez inšpirácie, hold smola. Vaša stránka stráca sledovanosť, počet prečítaných článkov a vy prichádzate o peniaze.

tablet

Veľmi ťažké však pri tomto je, aby váš blog bol zverejňovaný a viac publikovaný. Čo tým myslím? Ako som už povedala, týchto stránok je na internete priam neúrekom, čo znamená, že ten váš sa medzi nimi veľmi ľahko stratí. Musíte ho vyhadzovať ľuďom na oči, sponzorovať na sociálnych sieťach a robiť mu reklamu aby sa vôbec ujal.
Potom je veľmi dôležité, o čom príspevky sú. V tejto práci musíte byť vždy ohľaduplný a empatický k ľuďom, ktorí vaše články čítajú. Prečo? Treba myslieť na to, že čitatelia sú z rôznej vekovej kategórie, a že majú široké spektrum záujmov, čo znamená, že je dôležité písať o rozličných veciach, a nevenovať sa len jednej problematike súčasnej doby. Treba však vždy písať tak, aby tento článok ohúril každého čitateľa. Písať to spôsobom, aby to mohol pochopiť aj niekto, kto v tejto oblasti nemá až toľko znalostí.

počítač

Dôležitý a veľmi podstatný je aj nadpis. Každý nadpis, názov, musí byť taký aby donútil čitateľa kliknúť naň a prečítať si článok. Musí byť pútavý a lákavý.
A veľmi dôležitý fakt je, aby sa každý autor vopred pripravil na spätnú odozvu od čitateľov. Či už je pozitívna alebo negatívna. Nikdy v živote nebudete môcť vyhovieť každému.
Držím vám palce!