Choďte si za svojim cieľom!

Staňte sa pánom svojho času a nenechajte sa odradiť! Ak máte v hlave myšlienku, ktorá vám nedá spávať a neustále o nej rozmýšľate, tak neváhajte. Za pokus to stojí. Ak to nevyjde, nič sa nedeje. Máte toľko možností, ako byť  lepší a práve prehry robia z človeka stále lepšieho a dôslednejšieho. Dbajte o to, aby ste sa neustále zdokonaľovali a nasávali nové poznatky v oblasti, v ktorej chcete podnikať.

logo

Stýkajte sa s inšpiratívnymi osobami

Podnikanie je o nezávislosti. Podnikateľ je niekto, kto nechce žiť podľa zaužívaného diktátu a stať sa radovým zamestnancom. Chce v živote dosiahnuť niečo viac, než len odpracovať 8 hodín a večer prísť domov. Podnikanie je o tom, že sa stále učíte nové veci, stýkate sa s novými ľuďmi. Preto o rady nežiadajte svoju rodinu, blízkych, ale vydajte sa opačným smerom. Vybudujte si kontakty a dobré meno, čítajte odborné knihy, vzdelávajte sa a inšpirujte sa od ľudí, ktorí v živote niečo  dosiahli a vybrali sa neraz kľukatou cestou.

počítač

Pozitíva podnikania

1. Ste slobodný!Nemusíte sa nikomu spovedať, nemusíte žiadať o uvoľnenie z práce, nemusíte znášať šéfove nálady alebo nepríjemný kolektív. To je obrovská výhoda podnikania. Ak to chcete dosiahnuť, tak na sebe musíte tvrdo pracovať, ale garantujeme, že sa to vyplatí.

2. Nižšie odvodové zaťaženieje ďalšou nespornou výhodou. Môžete totiž platiť daň aj odvody nižšej hodnoty ako zamestnaní ľudia. Pointa je v dobre nastavenom účtovníctve a vo vysvetlení daňovej optimalizácie.

Negatíva podnikania

1. Naučte sa žiť s poplatkami.Účty, faktúry, odvody, dane… . Toto všetko vás čaká. Zo začiatku to môže byt náročné, ale koniec koncov, začiatky sú najhoršie a podnikanie nie je žiadnou výnimkou. Čo sa týka účtov, odporúčame vám nechať si ich v začiatkoch podnikania pod vašou kontrolou, pretože sa naučíte veľa zaujímavostí, o ktorých vám nikto nemusí povedať.

podnikatel

2. Budete ešte viac zodpovedný.Máte firmu a chcete ju priviesť k úspechu? Musíte na nej pracovať nie na 100, ale na 110%. Každý podnikateľ vám to potvrdí. Ide predsa o niečo, čo je vaše a preto je zodpovednosť na mieste!