Ak je niektorý spotrebič teraz vyslovene naozaj populárny, tak je to určite umývačka riadu. Nič tak neuľahčí prácu, ako je práve tento vynález. Väčšina ľudí umývanie riadu priam z duše nenávidí. Niet sa im čo čudovať. Koho by už len niečo takéto naozaj bavilo? Veď je to predsa o nervy. Nielen, že vás to oberá o energiu, ale zároveň, kto by chcel umývať zamastený plech? Práve preto sa ľudia tak často uchyľujú k umývačke riadu. Tá má však tiež svoje výhody a aj nevýhody.

 elektrická zásuvka

Zbytočný požierač energie?

Väčšina ľudí tvrdí, že umývanie radu je vlastne relax a kupovanie umývačky je len zbytočne vyšší účet za vodu. Je pravdou, že umývačky sú v dnešnej dobe naozaj celkom drahou záležitosťou. Myslíte si, že to stojí za to? Je to vec názoru, no vedci skúmali porovnanie každodenného umývania riadu ručne a kúpu umývačky so samotným umývaním raz denne. Vyšlo im, že to vyjde zhruba rovnako. To by však znamenalo, že žiadne šetrenie vás (z hľadiska peňazí) nečaká.

 

Následky umývania riadu ručne

Okrem toho, že ručné umývanie riadu však spôsobuje, že miniete zbytočne veľmi veľa vody, môže vám to spôsobiť aj neželané zdravotné problémy. Hlavne vtedy, keď máte naozaj citlivú kožu. Vtedy sa vám môže veľmi rýchlo stať, že dospejete k nejakej infekcii, k ekzému alebo k inému ochoreniu kože. To je určite niečo, čomu sa chcete vyhnúť. Používanie rukavíc pomáha len veľmi zriedkavo. Preto je používanie umývačky riadu niečo, čo vám môže fakticky veľmi vyhovovať. Žienky veľmi dobre vedia, čo znamená ekzém na rukách. Je to nepríjemné, boľavé a okrem toho to naozaj nevyzerá dobre.

 elektrický výboj

Opraviť alebo kúpiť novú?

Keď sa vám však umývačka riadu pokazí, vtedy začína tá pravá zábava. Veľmi často sa vám môže stať, že sa vám oveľa viac oplatí kúpiť novú umývačku ako dávať ju opravovať. No opäť, je to len na vás a na vašom rozhodnutí skutočne záleží.