Nová éra videoherného priemyslu nám priniesla prelomový zlom, technológiu VR, teda viruálnu realitu. Pokiaľ vás zaujíma téma elektro, technológie alebo videohry, táto informácia je vám už pravdepodobne dobre známa dlhší čas. Preto nastal moment, posunúť sa o niečo vpred. Konzoly Playstation VR sú úspešne predávané, čím nastáva čas na výrobu nových videohier, ktoré by boli určené pre platformu VR. Nastáva obdobie vidietľnej zmeny, kedy už videohry v zobrazení 3D nestačia. Bola by vlastne škoda vlastniť Playstation VR a nemať k nej dostupné tituly, ktoré by nám v hraní formou VR priniesli čo najlepší zážitok.

virtuální

• S exportom známych titulov ako napríklad Call of Duty, Star Wars,… a kopec ďalších do podoby VR sa má prestať, na trh majú prísť čerstvé tituly kompatibilné s novým systémom hrania. Niektoré sú už na svete, formou tohto článku sa pozrieme zatiaľ na tie najepšie.

Osobne nie som veľkým fanúšikom videohier ktoré pôsobia detinsky, preto sa zameriam hneď na desivo reálny zážitok, aký nám prinesie VR titul z hororového prostredia, nová hra s názvom The Inpatient.

Dejom sa presuniete do roku 1952 a hádam do najdesivejšieho prostredia, akým je sanatórium. Ide o psychologický horor, v ktorom hráte za pacietna trpiaceho amnéziou. Zo začiatku sa zoznámite s doktorom, prechádzate sa po priestore sanatória, prihovoríte sa sestričkám, no potom sa dostavia desivé nočné mory. Zo stien a z okolia na vás budú útočiť nevysvetliteľné entity, zjavy a duchovia, bude to riadne husté. Prenasledujú vás tieto príznaky, pričom sa snažíte orientovať v tmavých a hororovo pôsobiacich chodbách, vaša izba a nočné zážitky chytajú nádych osvetlenia do zelena.

herní konzole

Na odľahčenie však musím spomenúť aj jeden z tých milo pôsobiacich titulov, ktorý má však obrovský potenciál získať masovú popularitu. Ide o nový VR titul s názvom Moss.
S ohľadom k tomu, že VR hry sa eštelen rozbiehajú, má titul Moss veľmi sympatickú grafiku. V tejto hre ste v úlohe myšiaka, ktorý sa vydáva na dobrodružstvo. Okrem logických hlavolamov vás čaká skvelá zábava v arkádovom štýle plnom skokov a krásneho prostredia.