Tí, ktorí ešte používali počítače s operačným systémom Windows 98 si pravdepodobne budú pamätať prelomovú, zábavnú, no pritom strategickú hru spejúcu k logickému a obchodnému mysleniu, ktorej názov bol Transport Tycoon. Ale takisto si ju budú pamätať aj o niečo mladšie ročníky, pretože táto hra bola populárnou dlhší čas. Prečo to však píšem?

počítač

Pretože táto hra je dnes k dispozícii online a máte možnosť zahrať si ju s ostatnými, tentokrát skutočnými hráčmi, ktorí sa k nej pripoja.
Ide pre zmenu o zaujímavú hru, kedy zbrane a krv nahradí strategické myslenie a spolupráca k budovaniu veľkej obchodnej a dopravnej siete formou „tycoon“, teda budovaním prostriedkov na vašej hracej ploche.  Hra tak týmto spôsobom oslovila i dnešné generácie a dnes vám poskytuje ešte o niečo viac možností, predovšetkým hrať s ľudskými konkurentmi po sieti a bez zbytočných inštalácií na disk. Dnes ju nájdete pod názvom Open TDD online a ako už aj podľa názvu zrejme tušíte, ide o otvorenú platformu. Písmená TTD značia jej pôvodný názov /Transport Tycoon Deluxe/. 

obrazovka

S touto hrou sme sa však na určitú dobu rozlúčili po tom, ako prestala byť kompatibilná so systémami Windows. Už by sme na túto populárnu stratégiu možno časom zabudli, keby neprišlo toto skvelé spracovanie, ktoré môžete hrať priamo cez intenetový prehliadač. Za zmienku stojí aj fakt, že ide o verziu Deluxe, ktorá nám oproti pôvodnej verzii poskytuje možnosť editovať mapu. Hra je dnes vyrobená formou JavaScript, teda bez problémov by sa mala spustiť cez bežný internetový prehliadač. V novej verzii môžete už nielen obchodovať a navzájom prepájať s ostatnými hráčmi dopravné uzle či uzatvárať obchod, ale rozvíjate celé vami zverené mesto. Čím viac sa vám darí, tým máte viac možností k rozvoju mesta. Pripojte sa tak k ostatným a pokúste sa uspieť, táto znovuzrodená legenda by vás mohla zaujať.