Dnešná moderná doba je uponáhľaná a rýchla. Ľudia sú „busy“, chodia na „meetingy“, snažia sa udržiavať svoj „social life“ a popri rom na nič nezabudnúť a všetko to s prehľadom stíhať. Alebo aspoň nejako stíhať. V plánovaní nám často môžu pomôcť diáre či rôzne zápisníky. A ste už niekedy nejaký zháňali a odmietli ste za neho dať toľko ako za kožené topánky, viete, že to nie je až také ľahké. V tomto článku preto nájdete postup ako si jeden vyrobiť sami.

diář

Potrebujeme:
·         kancelársky papier, veľkosť A5 alebo A6 podľa vlastnej preferencie, 30 kusov
·         dva kusy kartónu (veľkosť prispôsobená kancelárskym papierom)
·         ozdobný papier/výkres
·         špagát
·          lepidlo
·         šidlo/ihla
 
Postup:
Na pripravené papiere urobíme šidlom alebo hrubou ihlou 4 dierky, ktoré budú približne v rovnakej vzdialenosti. Kartóny olepíme vybraným farebným papierom alebo výkresom. Po uschnutí lepidla opakujeme postup ako predtým. Dierky by mali byť v rovnakej vzdialenosti ako na papieroch, aby to spolu korešpondovalo. Ešte predtým ako papiere a kartónom spojíme si prispôsobíme vnútro zápisníka. Je tu hneď niekoľko možností. Na začiatku si treba vybrať či chcete aby to bol zápisník alebo diár. S diárom je omnoho viac práce a je to časovo náročnejšie.

blok

Ak sa však preň rozhodnete, najprv si to dôkladne rozplánujte a rozvrhnite. Treba si zvoliť systém, ktorý budete používať, napr. čo strana to deň alebo čo dvojstrana, to týždeň a tomu prispôsobiť aj počet papierov, ktoré použijete. Taktiež je možné na internete nájsť už vopred pripravené šablóny, ktoré si vytlačíte a len dotvoríte podľa vlastných predstáv. Ak sa rozhodnete pre zápisník, tak máte tiež niekoľko možností ako bude vyzerať. Môže byť riadkovaný, štvorčekovaný, s okrajom, bez, s očíslovanými stranami či rôznymi citátmi. Je to naozaj len a len na vás. Keď ste s výsledkom spokojný, ostáva už len všetky kusy spojiť. Mne sa najlepšie overila metóda zviazaním špagátom. Je dôležité urobiť to pevne a nezabudnúť pri tom na žiadnu z dierok. Na záver treba voľné konce špagátu zviazať a odstrihnúť. Hotovo!
 
Veľa šťastia a tvorivosti pri tvorení prajem!