Predajňa sa nachádza v Bratislave a Banskej Bystrici. Nosene je firma, ktorá sa zaoberá predajom použitého oblečenia, ktoré má príbeh Takisto opravujú a vyrábajú nové produkty z vecí, ktoré sa nedajú použiť. Viaceré slovenské celebrity, si tento obchodík obľúbili. Súčasťou je aj e-shop. Takže, ak nemáte možnosť dostať sa do obchodu, nakupovať môžete aj online.obchod, oblečenie, móda,.jpg

Obchody Nosene, nie sú obyčajné second handy, kde nájdete neporiadok alebo tovar v zlom stave. Všetky kúsky sú ako nové, voňavé a čisté. Predajne majú veľmi príjemnú atmosféru a okrem oblečenia, tu nájdete aj iné produkty.

Na každom produkte, je uvedená suma, ktorá je určená pre týrané ženy. Táto myšlienka vznikla pri petícii proti vzniku domu pre týrané ženy. Konkrétne sa jedná o centrum MYmamy o.z.

Ak vás tento projekt zaujal a chceli by ste ho podporiť, zberné miesto sa nachádza v Bratislave v Auparku, kde je možné darovať oblečenie. Pokojne ho môžete doniesť aj na predajňu alebo sa dohodnete a bude k vám zaslaný kuriér. Za to vás Nosene odmení 15% zľavou.

Je dôležité pripomenúť, že akceptujú oblečenie v dobrom stave a je jedno či ide o dámske, detské alebo pánske.

Produkty, ktoré nie sú akceptované:

  • topánky, výnimkou sú úplne nové kusy,
  • spodné prádlo,
  • bižutéria,
  • uteráky, osušky a župany
  • zničené kabelky.

Ak máte záujem sa naučiť niečo nové o recyklácii oblečenia, je možnosť si dohodnúť workshop s týmto zameraním. Trvá minimálne dve hodiny a naučíte sa, ako použiť staré nepoužiteľné oblečenie a ušiť z neho nový kúsok.rifle, opasok, koža,.jpg

Renewals je unikátnou kolekciou projektu. Každý kúsok je iný a všetky sú vyrobené z nepoužiteľného oblečenia a kusov látok.

Jedinečnosť tohto nápadu a snaha pomôcť iným, prediera cestu k výrobkom, ktoré sú vyrábané etickým spôsobom. V neposlednom rade, pomáhajú znižovať množstvo odpadu a vyhodeného oblečenia.