Automobilový priemysel v dnešnej dobe pracuje na plné obrátky a my si môžeme vyberať zo značiek áut o akých sa nám kedysi ani nesnívalo. Zatiaľ čo v minulosti boli na výber autá, ktoré mali volant a rádio, dnes si môžeme vyberať z desiatok funkcií, ktoré častokrát ani veľmi nevyužívame. Vyhrievané predné či zadné sedadlá, cúvacie zadné a dokonca už aj predné kamery, multifunkčný volant, pomocou ktorého ovládate rádio či handsfree či automatická klimatizácia.

jeep-compass-80th-anniversary-2021_02-nestandard1

 Tieto vlastnosti sa radia väčšinou do základnej výbavy a za príplatok môžete získať ešte viac. Veľkou zmenou, ktorá zahŕňa najnovšie možnosti, si prešiel Jeep. Množstvu ľudí značka Jepp pripomína terénne autá do hory. Dnes je však realita úplne iná. Už niekoľko rokov, Jeep vyrába modely áut vhodné aj na cesty. Interiérom sa však nápadne podobali svojim predchodcom a oproti moderným prevedeniam ostatných značiek, neboli až tak uznávané ako autá na každodennú prevádzku. S najnovším modelom Jeep Compass však všetky predsudky zmizli. Moderný, nadčasový dizajn sa objavil ako v interiéri tak aj v exteriéri.

Compass_Longitude_435_Blue_shade_387x238

Samozrejmosťou je 4×4 pohon, ktorý je pri tak veľkom aute viac ako potrebný. Tento model môžete mať v 4 prevedeniach. Anniversary, Sport, Longitude, Limited. Od základnej výbavy môžete mať toto auto v kompletnej výbave s asistentom brzdenia či udržania v jazdných pruhoch. Za každú funkciu naviac si samozrejme priplatíte. Ceny sa pohybujú už od 20 700 Eur a pri plnej výbave sa navýšia o niekoľko tisíc. Ako každý výrobca aj Jeep si môžete vybrať s pohonom na benzín alebo naftu. Pri dohode si môžete vybrať tiež pohon na plyn, ktorý je pslednú dobu veľmi obľúbený vďaka nízkym cenám pohonu. Jeep Compass nepatrí medzi najdrahšie SUV vozidlá a môže si ho dovoliť aj priemerný Slovák. Svojim novým vzhľadom si určite nájde množstvo fanúšikov.