Špecializované firmy sa venujú problémom, ktoré bežne neriešime a na ktoré nie sme dostatočne technicky vybavení. O kvalite pitnej vody sa pri akýchkoľvek pochybnostiach môžeme presvedčiť jej kontrolou testovaním a následne ju upraviť podľa potreby. Častým problémom je tvrdá voda. Odborné firmy ponúkajú zákazníkom široké spektrum produktov, ktoré si dokážu poradiť s tvrdosťou vody, napríklad cenovo dostupné produkty značky Siliphos, ale aj automatické zmäkčovače či úpravne studničnej a pitnej vody. Individuálny prístup ku každému zákazníkovi je samozrejmosť, všetky ich riešenia sú pripravené presne na mieru podľa druhu problémov.

Voda je pre nás dôležitá

Pitná a studničná voda môže byť tvrdá trvalo alebo iba prechodne, no je to stav, ktorý sa dá riešiť. Upraviť ju vám pomôžu odborníci, ktorí odstránia vodný kameň, čím sa odbúra jeho usadzovanie v bojleroch a kotloch, ktoré budú potom schopné prevádzky oveľa dlhšie. Nebudú sa tak často kaziť a aj ich výkon bude viditeľne vyšší. Väčší problém môže nastať, ak sa prechodná tvrdosť vody tvrdosť vody prejaví usadeninami v rozvodoch v podlahovom kúrení, jeho oprava je finančne náročná a problematická, no ak si s tvrdosťou vody poradíte ešte pred jeho spustením, kúriť budete môcť bez obáv.

Pime iba kvalitnú vodu

Menšie zmäkčovače vody sa dajú inštalovať aj v domácnostiach a všetkých malých prevádzkach, napríklad v reštauráciách, penziónoch či kaviarňach a podobne. Jedným z nich je aj HRC SLIM 5, mini zmäkčovač vysokej kvality, vyrobený z pevného materiálu-plastu, pracujúci automaticky, so zabudovanou automatickou riadiacou hlavicou, ovládanie je veľmi jednoduché, pretože je vybavený LCD displejom a tlačidlami, ktoré slúžia na ovládanie. Zmäkčovač treba raz za čas aj nechať zregenerovať, preto má v hornej časti dvierka, cez ktoré treba dosypávať tabletovanú soľ. Tvrdá voda je problém, ktorý nie je neriešiteľný, jej úprava vás nebude stáť majetok, ale práve naopak, zachránite tým vaše spotrebiče, ktoré budú pracovať bezchybne oveľa dlhšie, pretože sa v nich nebudú tvoriť usadeniny z vodného kameňa.