Hlavným faktorom pri výbere osvetlenia v minulosti bol výkon svetelného zdroja, čiže to, či dokážeme napríklad pri svetle čítať alebo navliecť niť do uška ihly a podobne. Tieto činnosti sa totiž vykonávali väčšinou vo večerných hodinách, a tak musela byť miestnosť osvetlená silným svetlom. Na tento účel slúžili halogénové žiarovky, ktoré ešte poznáme aj dnes, no ich počet sa podstatne redukuje, pretože ich nahrádzajú LED žiarovky.

Tvorba dizajnu je možná kdekoľvek

Nemusíte mať obavy z toho, že budete nútení hneď vymieňať všetky lampy a lustre za nové, pretože najpoužívanejší typ LED žiaroviek E27 je kompatibilný s tými predošlými, takže vymeníte iba žiarovky. Svietiť budú s rovnakou intenzitou, majú však dlhú životnosť, sú maximálne úsporné a zároveň šetria životné prostredie a vydržia aj časté zapínanie a vypínanie. V každej z týchto žiaroviek je zabudovaný CCD Driver, ktorý zabezpečí plynulé svietenie a po vypnutí už nebude led žiarovka e27 žiarovka ďalej blikať a ani jemne svietiť. Kvalitu produkovaného svetla má na starosti CRI80.

LED technológia umožňuje vyrábať žiarovky v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej, každá s určením do iného typu priestoru. Biely odtieň však môžete oživiť aj farebným svetlom, ak si obstaráte novinku RGB–W žiarovku, systém DUAL-WHITE a diaľkový ovládač vám pomôžu nastaviť si niektorú z bielych farieb svetla, jeho intenzitu alebo systém stmievania či nočný režim. Celé farebné spektrum si do priestoru vnesiete použitím LED žiarovky RGB+DUAL WHITE, ktorá zabezpečí vytvorenie atmosféry na základe aktuálnej príležitosti.

Každá miestnosť potrebuje iné osvetlenie

LED technológia je veľmi vynaliezavá a zákazníkom ponúka všetko, čo majú radi a čo im vyhovuje. Pre milovníkov retro výrobkov a špeciálne žiaroviek v tvare banky prináša na trh edíciu RETRO FILAMENT, ktoré sú na nerozoznanie od klasických bankových žiaroviek, aby si mohli ich svetlo vychutnávať aj v takejto podobe.