Plastové kontajnery je možné využiť na skladovanie ovocia a zeleniny, ktoré chceme uschovať na dlhší čas a zároveň chceme zachovať ovocie a zeleninu nepoškodené a samozrejme čerstvé. Využiť to môžeme v rôznych priestoroch či už to bude vo veľkých skladov alebo aj v menších miestnostiach, kde je možne taký kontajner prevádzkovať a, kde sa nám aj zmestí. Plastový kontajner v ktorom sa skladuje ovocie a zelenina je potrebné v pravidelných intervaloch čistiť a dezinfikovať, a preto je dôležite, aby bol prístup do vnútra ľahko dostupný a umývateľný taktiež ľahko umývateľný by mal byť aj jeho povrch.

Ovocie a Zelenina

Ovocie, ako sú napríklad jablká majú guľatý tvar, a teda majú tendenciu sa gúľať, a to práve im neumožní kontajner a zabezpečí, aby nedošlo k ich poškodeniu, ktoré by znehodnotilo plod. Veľkou výhodu je, že si vieme do nich poskladať zeleninu a ovocie podľa nášho výberu tak, ako nám to vyhovuje, aby následná manipulácia bola, čo najefektívnejšia. Vieme si doňho odložiť mnoho ovocia a zeleniny samozrejme podľa možného objemu, ktorý ponúka daný plastový kontajner https://www.schoellerallibert.com/sk/products/rigid-pallet-containers/. Funguje to tak, že si do vnútra uskladníme či už ovocie alebo aj zeleninu a podľa potreby s nimi manipulujeme. Objem, ktorý sa zvyčajné využíva je od 300 l až do nejakých 800 l. Je potrebné si uvedomiť aké množstvo tam plánujeme skladovať. Dobré je myslieť aj do budúcnosti, a teda radšej uvažovať o trošku väčšom objeme. Hlavnou prioritou takýchto kontajnerov je, ako som už spomínal zabezpečenie, aby nedošlo k poškodeniu, ktoré by mohlo vážne poškodiť a znehodnotiť ovocie a zeleninu.

Ryby

Plastový kontajner, ako taký ma byť podľa môjho názoru v objeme, čo najviac dostačujúci, aby sa do vnútra mohlo zmestiť, čo najviac obsahu a zároveň nie príliš veľkých a mohutných rozmerov tak, aby nezaberal zbytočnú veľkú plochu. Čo sa týka hmotnosti stretneme sa s hmotnosťou od 14 kg, ktoré ponúkajú tie najmenšie až to 40 kg, kde už sa bavíme o tých najväčších. Okrem ovocia a zeleniny sa môžeme stretnúť so skladovaním rýb, farmaceutických výrobkov a tiež vybraných potravín.