Slávnostné udalosti, kam patrí aj svadba, sú skvelou príležitosťou na to, aby sme sa trocha odviazali a robili veci netradične, krajšie a s noblesou. V štýle celej svadby by sme mali vyhotoviť aj oznámenia a pozvánky pre všetkých blízkych a priateľov, ktorých chceme mať na svadobnej hostine. S návrhmi nás radi pomôžu grafici v grafických štúdiách.

oznámenie

Jeden zo štýlov oznámenia

Navrhnúť si štýl vlastného svadobného oznámenia je jedna z možností ako pristúpiť k tvorbe tejto súčasti najkrajšieho dňa v živote zaľúbencov. V tomto prípade to bude veľmi originálne a jedinečné, ak si trúfnete pripraviť návrh dizajnu aj obsahu svadobného oznámenia, môžete sa inšpirovať retro štýlom alebo staviť na klasiku, nebáť sa aj moderného stvárnenia či použiť folklórne prvky, záleží len na partneroch, čo si vyberú a čo je im blízke. Grafik si návrh dôkladne pozrie, prípadne urobí menšie korekcie a až to celé odsúhlasia snúbenci, až potom ho pošle na tlač.

V opačnom prípade, ak si netrúfate alebo nemáte nápad v akom štýle by oznámenie malo byť, nechajte to na odborníka, ten sa oboznámi s vašimi typmi a vypracuje návrh, ktorý vám potom predostrie svadobné oznámenia na odsúhlasenie. Návrhy môžu byť vtipné, elegantné či extravagantné, vintage, s folklórnymi prvkami alebo vo forme karikatúr vašich portrétov a podobne. Takisto vám vyberie aj vhodný typ písma a text, zároveň všetky súčasti ako je napríklad čipka alebo mašle sú na papier tlačené, nie lepené.

wedding-reception-1284245_640

Krásne upravený svadobný stôl

Oznámenia sa tlačia na papier, ktorý býva buď obojstranne lesklý alebo matný, krémovej farby, snehobielo-perleťový či biely s imitáciou štruktúry plátna. Rozmery sú v tradičnej veľkosti 14,5×10 cm, no dohodou je možné ich orezať aj na iný rozmer, ktorý potrebujete, napríklad pre otváracie oznámenia alebo aj do menšej obálky formátu C6. K svadobným oznámeniam sa prikladajú aj pozvánky pre hostí, tie bývajú v rovnakom štýle. Všetko od návrhu až po samotnú tlač si dokážete vybaviť online, hotové oznámenia vám dôjdu poštou na vami zadanú adresu.