Plast je materiál, ktorý nám v súčasnosti robí vrásky na čele, pretože sa nedá ekologicky zlikvidovať, a tak ním zahlcujeme planétu, ktorá je už plná plastových fliaš a rozličných predmetov. No na druhej strane sú to práve jeho vlastnosti, ktoré nám pomáhajú v domácnostiach alebo v obchodných prevádzkach uskladniť tovar tak, aby dlho vydržal bez poškodenia.

980x270X180

Domácnosti to dobre poznajú, z množstva predmetov a vecí, ktoré v bytoch máme, raz za nejaké obdobie potrebujeme pretriediť tie, ktoré ešte využijeme a tie, ktoré nám už neposlúžia. Uskladnenie drobných predmetov alebo sypkých materiálov je problém, pretože sa rýchlo postrácajú a rozsypú alebo pri dlhodobom uskladnení strácajú svoje vlastnosti, vyschnú či sa pokazia alebo zhrdzavejú a podobne. Drobné predmety, súčiastky, bižutériu alebo nejaké sypké materiály ako sú bylinky, čaje a podobne, je nutné uložiť pre prípad opätovného využitia do obalov, ktoré ich dobre ochránia pred nežiaducimi vplyvmi prostredia.

Plastové rýchlo uzatváracie, takzvané ZIP sacky 2packsk, majú širokú škálu využitia, na trhu sa predávajú v trinástich rozličných veľkostiach, aby sa do nich dali vložiť predmety rozličných rozmerov. Uzatváranie systémom ZIP je jednoduché, ale o to odolnejšie voči prachu, vlhkosti, a je aj vzduchotesné. Uložiť do nich je možné aj knihy, tlačoviny alebo textil, všetko bude dobre ochránené pred znehodnotením až do času, kedy ich opäť využijeme.

envelope-2575249_640

Vrecká sa vyrábajú ako biele priesvitné, čo má svoje výhody v tom, že ak niečo hľadáte, nemusíte každé z nich otvárať a na prvý pohľad je jasné, čo sa v ňom nachádza. V opačnom prípade si môžete kúpiť vrecko s holografickou potlačou a s uzatváraním s posuvným jazdcom. Tento spôsob umožňuje vrecká opätovne otvoriť a uzavrieť mnohokrát, pri ZIP zatváraní je to takisto možné. Sortiment dopĺňajú aj vrecká s dierkou, ktoré sa ujali hlavne v predajniach, kde je potrebné vystaviť drobný tovar, ktorý má tendenciu postrácať sa. V týchto vreckách bude uložený bezpečne a prehľadne aj pre zákazníkov.