V prípade oblečenia a outfitov skrátka existujú aj doplnky, bez ktorých sa nezaobídeme alebo ktoré z viacerých dôvodov oceníme a sú našou obľúbenou súčasťou. Veľmi často sa napríklad stretávame s dámskymi aj pánskymi šiltovkami, každý by mal mať vo svojej výbave minimálne jednu. Pretože šiltovky Trenchtown vedia byť naozaj univerzálne a využiteľné v rôznych situáciách.

Praktické vlastnosti a ochrana

Najskôr vás asi napadne, že ich hlavný princíp spočíva v ich nosení počas letných mesiacov, resp. vtedy, keď na čelo praží slnko a slnečné lúče svietia do očí a oslepujú nás. Nielen pri športe, ale aj pri bežnej prechádzke preto oceníme čiapku so šiltom, ktorá nás spoľahlivo ochráni a čo je podstatné, zabráni nepríjemnému úpalu.

muž s dcérou

Štýl

Najčastejšie ladia so športovým oblečením, teda napríklad ak sa chystáte na turistiku alebo sa pobicyklovať, zabehať si,… avšak dobre viete, že toto rozhodne nie sú jediné prípady, v ktorých sa tieto praktické, ochranné a zároveň štýlové doplnky outfitov používajú. Veď vídame ich tiež v spojitosti s rôznymi mestskými štýlmi oblečenia, v skutočnosti čiapku so šiltom preslávili viaceré mestské subkultúry. Bol to hlavne Hip-Hop, neskôr Nu-metal, Rapcore a skateboardisti, v súčasnosti už ale štýlovú čiapku nosí takmer každý nehľadiac na to, či a do akej subkultúry sa radí či aký štýl uprednostňuje. Dnes to nie je tak vyhradené a všeobecne sa šiltová čiapka hodí ku všetkým mestským či športovým overalom, je obľúbeným doplnkom nielen mladých ľudí, ale aj tých v strednom veku a rovnako je populárna u žien aj u mužov. Niektoré čiapky z ponuky sú unisex, teda nemajú vyhradené, či sa hodia viac mužom alebo ženám, resp. chlapcom alebo dievčatám.

muž s čiapkou

Rýchle vyriešený účes

A spája sa s nimi aj ďalšia známa výhoda. Nie ste spokojní so svojim účesom? Nemáte čas nastylovať si vlasy, máte ich zatiaľ príliš krátke alebo zostávajú už nevkusne dlhé? Štýlová čiapka zakryje neželané nedostatky a s odvahou môžete vyjsť do mesta.