Schody a zábradlie tvoria neodmysliteľnú súčasť. Jedno bez druhého by v prvom rade nespĺňalo potrebný bezpečnostný účel a v neposlednom rade po estetickej stránke by to nebolo dokonalé. Ponúkame Vám zábradlie na schody zo skla. Jedná sa konkrétne o sklenené zábradlie, ktoré Vašim schodom dodá eleganciu a luxus. To ale nie je všetko. Skleneným zábradlím dosiahnete moderný dizajn a Vaše schodisko bude krásne presvetlené a taktiež v konečnom dôsledku sa celkový priestor opticky omnoho zväčší čo dodá samotnému schodisku a jeho okolitému priestoru vzdušnosť. Sklenené zábradlie je samozrejme možné umiestniť okrem schodiska aj na terasu či balkón. Jeho montáž sa zväčša vykonáva bodovými úchytmi alebo pomocou hliníkových profilov.

zábradlie schody

Bodové úchyty– ( alebo takzvané terče), sa dodávajú v prevedení a samotnej povrchovej úprave- nerez v guľatom a hranatom prevedení.

Hliníkové profily– sú vyrobené, ako nám už názov napovedá z hliníka, čo umožňuje skutočne neobmedzené možnosti samotného kotvenia skleneného zábradlia. Dodávané sú v povrchovej úprave ELOX alebo INOX s prevedením –brúsená nerez.

Sklenené zábradlie

Doplnky ku sklenenému zábradliu -je možné si vybrať podľa Vášho priania a teda dané zábradlie Vám vieme doplniť o madlo v nerezovom ale aj v drevenom prevedení a použitých materiáloch.

V nejednom prípade sa klienti rozhodli toto sklenené zábradlie ukotviť zapustením hliníkových profilov priamo do podlahy, kde výsledný efekt pôsobil akoby toto sklenené zábradlie vystupovalo priamo z podlahy. V tomto prípade je sklo priamo prepojené od podlahy (teda od samotných schodov), bez prerušenia línie a vy tak máte túto líniu čistú a nenarušenú. Sklenené schody spĺňajú bezpečnostné nároky a teda sú plne funkčné.

Údržba takéhoto skleneného zábradlia spočíva v občasnom utretí prachu a okolitých nečistôt, čo značne ušetrí Váš čas na upratovanie.