Väčšinou keď je reč o kryptomenách spomína sa najme Bitcoin. Že to tak nieje sa môžete presvedčiť na:. Ale napriek tomu sa stále vedú ťažké debaty o tom či sa niečo také vôbec oplatí aj bežným smrteľníkom. Veľa ľudí to nakoniec vzdá pretože prídu na to že to nie len o pár kliknutiach na klávesnici. A čo je horšie, mien sú tisíce. Niektoré sú celkom dostupné a je ich možné získať za pár drobných. Tí ktorý majú dostatočne výkonný počítač môžu skúsiť ťažbu kryptomien. Možností a programov na to určených je neúrekom a preto nemá zmysel sa hádať ktorý je ten pravý. Čo fungovalo dnes ráno nemusí na obed, nie to ešte zajtra.

bitcoin

Ak ste pevne rozhodnutí do toho ísť a už sa vidíte ako sa veziete na novom aute ktoré ste si tvrdo odpracovali dolovaním virtuálnych peňazí nech sa páči. Bane plné zlatých mincí čakajú iba na vás. A verte že je z čoho vyberať. Ripple, EOS, Cardano, Tron, Stellar ako ja starý známy Bitcoin. To sú len niektoré z možností ktoré sa vám ponúkajú na výber. Predtým než začnete s samotným dolovaním mali by ste počítať s tým že to nie len o nainštalovaní programu ale budete sa musieť naučiť a hlavne jednať v ten správny čas. Nemusíte mať obavu nie je to nič ťažké. Samotné dolovanie, ťažbu ak chcete si môžete predstaviť ako tajnú šifru ktorú musíte rozlúštiť. No vlastne váš počítač musí, ale takto to znie záhadnejšie. A za túto jeho námahu budete odmenený vy, a to vo forme meny ktorú dolujete. Teraz vás istotne napadlo že všetko to znie až príliš jednoducho a aj tu musí byť ukryté to zlovestné ale. Nuž nie, pretože ak patríte k ľudom čo vedia napočítať do desať nemáte sa čoho obávať. Na rozdiel od bánk alebo iných inštitúcií tu je vedené overenie transakcií takzvanou Blockchain technológiou. To v jednoduchosti znamená že overenie prebieha ostatnými užívateľmi siete. V zásade sa jedná o verejnú účtovnú knihu kde viete reálne nazrieť a skontrolovať pravdivosť údajov ktoré vás zaujímajú. Mohli by sme vás ďalej zaťažovať pojmami ako Block čo je vlastne súbor s údajmi o transakciách, a prečo je limit 10 minút. Alebo vám pripomenúť že Hasrate je len ďalší názov pre výkon vášho počítača. Ale pre vás je dôležité vedieť že Bitcoin nie je jediný svojho druhu. A nemusíte mať obavu o svoje transakcie pretože sú dobre strážené čo sa niekedy o tých tradičných povedať nedá.

vektory

V dnešnej dobe ako sami vidíte máte na výber z množstva možností, nehovoriac o tisícoch kryptomien ktoré je možné nielen nakupovať a ťažiť. Ale dokonca aj získať vo forme odmeny. Nad tým keď sa zamyslíte tak to nie je na škodu. Kurz sa mení z minúty na minútu a je len na vás ako sa k tomu postavíte. Dnes to môže byť Ripple zajtra už Stellar čo je v kurze. Každopádne nezabúdajte na to že Bitcoin nie je jediný. Je síce pravda že že patrí medzi stálice pódia, ale stále je súčasť obrovskej rodiny kryptomien s ktorou tým správnym prístupom a rozvahou môžete zarobiť aj vy. A to nie je nikdy na škodu.