Keďže Neely sa s peripetiami vzťahov a rozdielov medzi mužmi a ženami stretáva takmer denne, všimla si, že nežné pohlavie neustále analyzuje a rozmýšľa nad tým, čo od nich muži v partnerstve vyžadujú. Preto sa rozhodla s touto otázkou obrátiť na zainteresovaných – teda mužov a opýtať sa priamo ich. Jej otázka znela jasne: „Čo vy muži vo vzťahu vyžadujete od žien? Na túto otázku neexistuje správna odpoveď iba to, čo je pravdou pre vás.“ S týmto dotazom sa obrátila na 25 kamarátov na sociálnych sieťach. Odpoveď dostala od 12 z nich.

láska

Zatiaľ, čo sa odpovede jednotlivých respondentov líšili, mali jedného spoločného menovateľa. Tým menovateľom je potreba mužov mať pri sebe ženu, ktorá sa pýši svojou ženskosťou a zároveň umožní svojmu partnerovi byť hrdým nositeľom svojej mužskosti. Prinášame vám niekoľko citovaných odpovedí, ktoré samozrejme variujú v závislosti od chlapa, jeho životných postojov, skúseností a pod. Niektoré odpovede vás budú zaiste baviť:
1. Chcem ženu, ktorá je ženská ale silná zároveň – nie ako muž, ale ženu, ktorá vyžaruje pokoj, múdrosť, lásku a súcit. Ženu, ktorá mi dá toľko, koľko sa jej toho dostáva, niekoho pri kom môžem byť sám sebou.

2. Jednoducho povedané, chcem niekoho, kto ma priťahuje, baví, vychádza s mojimi kamarátmi a rodinou a nie je neustále v strese. Všetci mávame zlé dni, ale ak chcete vedieť, čo muža skutočne vyvádza z miery, tak je to najmä:
· 50 telefonátov za deň, len preto, že vy ženy máte potrebu nás kontrolovať. Je to nanajvýš otravné, najmä keď viete kde sme a s kým.
· Ak nás poprosíte o radu, uistite sa, že skutočne chcete počuť odpoveď. Nie je totiž nič horšie, ako nahnevať svoju partnerku len tým, že som k nej úprimný.
· Je úplne OK ak sa žena nahnevá, ale prosím, povedzte nám, čo vás rozzúrilo aby sme to mohli napraviť a eventuálne neopakovať v budúcnosti.

3. Muži sú stvorenia, zvyknuté existovať na základe zvykov. Fungujú na princípoch zabehnutej rutiny. Ak je ich život organizovaný a dá sa predpovedať, budú s takýmto životom spokojní. Nevyhľadávajú vzťahy plné drám, konfliktov a prekvapení. Ak je to práve toto, čo môže žena ponúknuť, bude chlap hľadať svoje šťastie niekde inde.

4. Pri úvahách aká má byť moja žena, sa vždy opieram o svoj „táborák test“. Predstavím si, že spolu ideme stanovať na celý víkend, avšak po celý ten čas nám prší. Ak sa mi predstava, že by som s ňou mal presedieť spokojne v stane celý víkend zapáči, potom má zmysel, aby sme boli spolu.

ruce

5. Chcem vzťah bez akýchkoľvek nezmyselných hier, bojov pozícii o moc. Naopak vzťah plný nepodmienečnej lásky a rešpektu. Chcem byť milovaný pre to, kto som a aký som a nie pre to, kým by som mohol alebo mal byť. Chcem v nej umocňovať pocit ženskosti a zároveň zostať verný svojmu pocitu mužskosti.