Či už ste majiteľom svojho prvého bazéna alebo niekoľkoročným,ostrieľaným „potápačom“ prečítajte si týchto pár tipov,ktoré sa vám určite zídu.
 
Nečistota a riasy
Napadané lístie je vždy nepríjemným problémom,ktorý ale vyrieši denne zapnutý skimmer. A ak máte trochu viac peňazí investujte do vákuového robota,ktorý vám spoľahlivo vyčistí dno. Ďalšou nepríjemnosťou sú riasy. Poznámka: na zvlášť odolné zelené miesta skúste pripevniť na niekoľko hodín starú ponožku naplnenú chlórovým granulátom. Výsledok vás poteší!

bazén
 
Filtrácia
Ak máte väčší bazén rozhodne investujte do kvalitnej filtrácie,ušetríte si tým veľa starostí a znížia sa vám náklady na dezinfekčné prostriedky. Filter je najlepšie čistiť raz do týždna zapnutím „spätného preplachovania“. Poznámka: čas potrebný na prefiltrovanie vody z celého bazéna si vypočítate podľa objemu napustenej vody.
 
Chémia
Je niekoľko úrovní bazénovej chémie,vďaka ktorej sa voda vo vašom bazéne udrží v potrebnej čistote a kvalite. Tú sú tie najpodstatnejšie:

oceán
 
•    pH vody – malo by sa držať na hodnote okolo 7 (+/- 0,2)
•    tvrdosť vody – nemala by byť vyššia ako 18°N (problémom je studničná voda,ktorá obsahuje                                                                                                                     zlúčeniny minerálov a kovov)
•    chlór – dezinfekcia,ktorá udrží vodu bez nežiaducich baktérií
•    kyselina kyanurová – znižuje stratu chlóru spôsobenú slnečným žiarením
•    riasy – pri vyššej teplote,nedostatočnom zachlórovaní a bez zapnutej filtrácie začínajú rásť riasy,
                 vtedy je potrebné použiť prípravok proti riasam.

 
Alternatívy bezchlórovej dezinfekcie
Morská soľ– soľ sa vo vode rozkladá na chlórnan sodný a molekuly kyslíka. Tieto dve zložky účinne dezinfikujú za predpokladu určitého pH.
Ozón– tento spôsob je finančne náročnejší ale návratnosť je rýchla. Generátor ozónu vám vydrží niekoľko rokov.