Keď ostanú zdraví, Houston Texans majú obrovské očakávania od dua Watt-Clowney. Keďže JJ Watt vynechal skoro celú sezónu, Jadeveon Clowney konečne dostal svoju životnú šancu ukázať, prečo ho vybrali na drafte v roku 2014 z prvého miesta. Keď ostanú v novej sezóne obidvaja zdraví, tak môžu obrovskou silou ohrozovať súperovho Quarterbacka, a poriadne dajú zabrať na jeho ochranu slúžiacej ofenzívnej line-i.

americký fotbal

Minuloročný koordinátor obrany, ktorý tento rok pokračuje ako asistent hlavného trénera Romeo Crennel, sa k novej výzve vyjadril:
„Pre súpera bude ťažké rozhodnutie určiť, na ktorú stranu dajú svojich elitných hráčov. Na JJ-ovú stranu? Na stranu Clowney-ho? Podľa mňa bude strašne ťažké pre ofenzívu vybrať vhodnú stratégiu. Takže keď JJ a Clowney ostanú zdraví a zoberieme do úvahy aj Whitney-ho Mercilius-a, tak latku nastavíme naozaj vysoko.“

Naozaj veľa závisí na tom aby ostali zdraví, hlavne aby ním ostal JJ Watt, ktorý by mal byť aj tento rok takým dominantným na ihrisku, ako to bolo aj v minulých rokoch. K zdravotnému stavu JJ-a Watta sa takto vyjadril tréner defenzívnej line-i:
„ Naozaj vyzerá dobre. Každým dňom si viac a viac verí. Najzaujímavejšie čo som si na ňom všimol je, že sa viac zabáva, čo je veľmi dobrá vec lebo je to koniec koncov hra detí, len sme za to bohovsky zaplatení, preto keď si sa dostal do takých výšok ako on, tak začneš cítiť tlak. Verím tomu, že keď sa nedostaneš do hry rok, tak si to začneš viacej užívať, a byť vďačný. A on sem príde každý deň a zabáva sa, a viacej si užíva hru, a každým dňom sa stane lepším.

fotbal

JJ Watt prešiel poslednú dobu veľkým počtom zranení, operácií, rehabilitácií tak si môžeme položiť otázku, dokedy to bude zvládať fyzicky i mentálne. Keď aj útok bude kvalitnejší ako v minulých rokoch, a s takou elitnou obranou sa Houston Texans môžu dostať naozaj ďaleko, na druhej strane však tento rok vyhrať skupinu bude oveľa ťažšie.