Internet v dnešnej dobe neslúži iba na zábavu a socializáciu. Vďaka internetu si už môžete zaplatiť lístky do divadla, cestu vlakom či lietadlom a rovnako môžete využiť nakúpiť u rôznych online predajcov, ktorých ponuka sortimentu sa neustále rozširuje. Veľká časť populácie preto dáva prednosť nakupovaniu z pohodlia domova, namiesto zdĺhavého čakania v radoch pri pokladniach.
Na to, aby ste za váš nákup na internete mohli zaplatiť kartou, musíte spĺňať zopár kritérií. Prvým z nich je, že musíte vlastniť kartu, ktorá umožňuje online platby. Odporúčame mať nastavený dostatočne vysoký limit a tiež sa uistite, že na účte máte dostatok finančných prostriedkov.

platební karta

Aké údaje od vás predajca bude potrebovať?

1. číslo platobnej karty, ktoré je uvedené na prednej strane
2. meno vlastníkaplatobnej karty
3. dátum platnostikarty, ktorý je uvedený na prednej strane
4. CV kódje trojmiestny kód umiestnený na zadnej strane
5. niektorí predajcovia vyžadujú adresu kvôli prípadnej reklamácii

Na čo si dávať pozor?

· osobné údaje a citlivé údaje z platobnej karty poskytujte iba overeným obchodníkom
· ak máte čo i len malú pochybnosť, použite radšej možnosť platbu dobierkou
· presvedčte sa, že je komunikácia medzi vami a eshopom zabezpečená

elektronické platby

Čo je PayPal?

PayPal je v súčasnosti najbezpečnejšou formou online platby. Umožňuje presuny peňazí medzi účtami, ktoré sú overené emailovými adresami. Na to, aby ste takýto účet mohli používať, stačí si vytvoriť PayPal účet, kde zadáte svoju emailovú adresu, poštovú adresu a zvolíte si jedinečné heslo. Môžete si účet dobiť kreditom, alebo jednoducho zadáte údaje z vašej platobnej karty, ktoré sú vypísané vyššie. Spracované údaje budú bezpečne uložené a tým pádom ich nebudete musieť opakovane zadávať pri každej ďalšej platbe. Platby prostredníctvom PayPal sú akceptované nie len u veľkých eshopových predajcov, ale aj u väčšiny maloobchodov.
Zaujímavosti zo sveta PayPal: