Ak sa o cestovaní niekto vyjadril, že je to drahá záležitosť, nevie ako cestovať. Samozrejme, ak prídete do cestovnej kancelárie a vaša požiadavka bude Thajsko s all inclusive, nemôžete rátať s nízkou cenou. Ak však máte dosť odvahy a ovládate aspoň základy anglického jazyka môžete skúsiť vycestovať na vlastnú päsť. Ceny leteniek sú momentálne na najnižších možných  cenách. Na vycestovanie do zahraničia však často krát potrebujete aj dostatok času. Niektorí ľudia ale cestovanie lietadlom odmietajú. Do niektorých krajín sa však iným dopravným  prostriedkom dostať nedá. Ale vedeli ste, že prekrásna príroda a zážitky na vás čakajú hneď za hranicami Slovenska, a to v Rakúsku?

lanovka
 
 
Kaprun                                   Ide o oblasť rakúskych Alpách vzdialenú niekoľko kilometrov za Salzburgom. Preto sa tam ľahko dostanete aj vlakom a za nízke ceny. Najznámejším mestom Kaprunu je Zell am See, v ktorom nájdete množstvo ubytovania. Výhodou pri výbere ubytovania je žiadať SommerKart. Ide o letnú kartu, s ktorou získate množstvo zliav a výhod. V ponuke máte autobus na všetky atrakcie za 1 Euro. Populárne sú jazerá s vybudovanou plážou, stánkami a ihriskami. A vstup s letnou kartou máte zadarmo. Väčšina chodí do Kaprunu za zážitkami. Najvyšší vrch Kitzsteinhorn, na ktorý sa dostanete lanovkou až na vrchol, budete mať tiež zadarmo.

jezero

V nižších nadmorských výškach uvidíte voľne sa pásť kravy či ovce. S pribúdajúcou výškou pribúda aj sneh. Na vrchu sa nezaobídete bez zimnej bundy aj v letných mesiacoch. Malou jaskyňou sa dostanete takmer na špic, z ktorého je výhľad na nezaplatenie. Ďalšou, turistami vyhľadávanou atrakciou, sú vodné nádrže. Na začiatku sa vyveziete veľkou pozemnou lanovkou. Na jej konci vás už bude čakať autobus, ktorý vás nádhernou stúpajúcou cestou vyvezie až k priehradam. Ide o nádherne vybudované miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť. Po celodennom výlete si môžete dopriať oddych v Kaprunských kúpeľoch, z ktorých máte výhľad priamo na štíty. Kaprun je oblasť s mnohými aktivitami aj pre rodiny s deťmi. Turistami vyhľadávaná oblasť je zaľudnená nie len v letnom období, ale aj v zime. Lanovky sú prioritne využívané pre lyžiarov a lyžovačka v rakúskych Alpách patrí medzi najluxusnejšie.