Sklo ako materiál počas svojej existencie nazbieralo pomerne veľkú popularitu a tá je dnes možno ešte vyššia, ako hocikedy predtým. Máme na mysli v spojitosti skla ako materiálu, ktorú je súčasťou napríklad posuvných dverí, zábradlí a deliacich stien. Populárne zostávajú ale napríklad aj sklenené zásteny v kuchyni.

Môžeme teda rozhodne povedať, že sklo je už dlhé roky považované za nadčasové a dodnes sa k jeho vlastnostiam pripisuje aj modernosť. Sklo je trendy, je neskutočne elegantné a všade so sebou prináša ľahkosť, zdravú priepustnosť svetla a samozrejme estetický štýl.

  • O skle sa dá povedať, že priestorom poskytuje funkčné aj dizajnové stránky.

interiér, sklenené dver

Z hľadiska funkčnosti oceníme už spomenutú priepustnosť svetla, ale tiež šetrenie priestorom či možnosť použiť ho ako výplň dverí či napr. zábradlí, ktorá bude prekvapivo odolná, pretože v takomto prípade sklo prechádza špeciálnym výrobným procesom, na ktorého konci je niekoľkokrát odolnejšie a nemá tendenciu rozbiť sa. Je kalené, tvrdené.

K jeho dizajnovým kvalitám možno zaradiť to, čo je viditeľné už hneď- interiérové prvky zo skla sú v každom prípade jednoducho krásne. Elegantné, štýlové, moderné a tam, kde sa umiestnia, tak viditeľne prinesú tento efekt a obohatia konkrétny priestor o vizuálne kvality. Dokážu zmodernizovať danú miestnosť a nezabudnime poukázať na fakt, že sklo opticky zväčšuje. A prináša do priestorov svetlo, čo oceníte, ak napríklad s dverami rozdeľujete priestor, so sklenenými dverami získajú oddelené miestnosti dostatok svetla a miesta.

miestnosť, schody

Okrem dverí ale poukážme aj na ďalšiu populárnu možnosť, zabradlie na schody so sklenenými výplňami ukáže skrátka skvele. Celé schodisko potom chytí nádych štýlu a luxusu, pričom to isté platí aj v prípade, ak takéto zábradlie použijete napríklad na balkón, terasu a exteriér.

  • Ak sa pri výbere zábradlia chcete zbaviť nudy a zaužívaného klišé, je tu teda možnosť nasledovať moderné trendy a dať šancu práve skleneným výplniam.