Žiaľ, nie každý má prácu, po akej sníval, alebo ktorá by sa mu aspoň trochu páčila. Realita dnešného života je iná, veľa ľudí berie, čo je po ruke. Ale samozrejme nájdeme aj pozitívnejšie prípady, kedy človek našiel, čo ho relatívne baví a v čom dokáže nájsť sympatické stránky. Pojem sympatická či dobrá práca ale môže pre každého z nás znamenať niečo iné, ale z takého celkového hľadiska by som povedal, že väčšina ľudí posudzuje pracovnú ponuku jedine a len na základe výšky platu, pričom štrvrtina ľudí rozmýšľa aj nad samotnou podstatou danej práce a na fakt, či ich bude aspoň trochu baviť, či si na ňu dokážu zvyknúť. Ak sa záujem väčšiny spoločnosti orientuje predovšetkým na výšky zárobku a nie na podstatu, potom vznikajú aj tie najabsurdnejšie, no pritom reálne pracovné ponuky ako živý terč za 50 000 Euro. Išli by ste do toho? V tomto článku sa tak pozrieme na niektoré zamestnania, ktoré sú svojim spôsobom zaujímavé a potrebné, no vykonávať by ste ich pravdepodobne nechceli.

nabídka

• Vieme, že na púťových atrakciách a najmä na tých extrémnejších kolotočoch po sebe človek niekedy zanechá určitú „pamiatku“ v podobe zvratkov. No napadlo Vás, čo ďalej? Ostatní návštevníci predsa nebudú chcieť ísť na kolotoč, ktorý cítiť a dokonca vidieť zvratkami. Niekto tieto atrakcie musí pravidelne čistiť a byť v pohotovosti, kedy sa stane takáto „nehoda“. V USA exitujú zamestnanci „vomit collector“, doslovne „zberači zvratkov“, ktorých nájdeme v takýchto zábavných lunaparkoch.

kolotoč

• Určite ste už boli aj Vy svedkami preplneného vlaku, električky, alebo autobusu. Prídete na poslednú chvíľu, prichádza Váš spoj, otvoria sa dvere,… no a katastrofa. Priestory sú naplnené k prasknutiu a niekedy dokonca neviete, či sa vôbec zmestíte. A to si predstavte také preľudnené Japonsko. Tam sú tieto problémy stále, nonstop a na dennom poriadku, svedčí o tom aj fakt, že v Japonsku nájdeme zamestnancov, ktorí sú platení za to, že Vás doslova vopchajú, natlačia do daného kupé, aby ste sa do priestoru nejakým spôsobom zmestili. Doslova Vás natlačia a sú za to platení, je to ich každodenná, nekončiaca náplň práce.