Nezáleží na tom, ako vyzeráte, akej ste pleti, aké máte vzdelanie a hlavne akej ste postavy. Veľmi dobre vieme, že tieto „bláboly“ hlavne čo sa týka postavy nie sú pravdivé. Témou každej ženy (a dokonca aj väčšiny mužov) je práve postava a s tým spojená diéta a chudnutie.

salát

Ruku na srdce, ktorá z nás nevie čo je chudnutie? Takmer každá žena to už vyskúšala, dokonca sa nebojím tvrdiť, že väčšina žien „chudne, resp. drží diétu celý svoj život.“ Táto problematika sa však dnes už netýka len žien, čoraz viac mužov sa pripája k súčasnému trendu chudnutia.

Neustály stres z vlastnej váhy, ustavičné chudnutie, ktoré neprináša želaný výsledok vedie mnohé ženy a mnohých mužov k depresii. Akoby aj nie, keď dnes je „in“ postava ako „lata“, to znamená, čím chudšia, tým lepšia.
V minulosti sa tento fenomén väčšinou týkal len mladých ľudí, hlavne pre mladé baby boli štíhle modelky vzorom a snažili sa im podobať, dnes to však už neplatí. Pre staršie ročníky už téma chudnutia je tiež každodennou témou. Diéte v mnohých nezmyselne upravujú stravu a pitný režim, trápia svoje telo prehnaným cvičeniam a sú frustrovaní, keď kilá napriek ich snahe nie a nie ísť smerom nadol, práve naopak.

fitnes

Neustále diéty vedú ľudí k náladovosti, predsa len, poznáte to, hladný človek je nespokojný, mrzutý a náladový.

V čom robia chybu? Je vôbec možné bez trápenia a hladovania schudnúť a mať pritom „fit“ postavu? Áno, je to možné, treba byť len vytrvalý. Mnohokrát chyba je práve v nesprávnej úprave stravy a nedostatku pohybu. Nestačí upraviť stravu len krátkodobo, to znamená, raz vynechať večeru a potom druhý večer sa naopak poriadne najesť. Takisto nestačí potrápiť týždeň telo v posilovni a potom mesiac necvičiť. Veľmi dobrou diétou, ktorú odporúčajú aj lekári je tzv. proteínová diéta, pri ktorej ide správna životospráva s dostatočným pohybom ruka v ruke (viac na ).